українськарусскийСвобода! Справедливiсть! Солiдарнiсть!
Соцiал-демократична партiя України (об`єднана)
контакти | карта сайту | про проект
Конкурс: Мільйон червоних троянд
Вчителю! Перед ім'ям твоїм...

04.10.07 14:26
Прес-служба, "Наша газета "

Вчителю! Перед ім'ям твоїм...
Багато хто сьогодні може сказати, що професія вчителя малооплачувана, непопулярна, нервова, невдячна... Але, зачекайте! Вона завжди була і буде творчою, подвижницькою. Можна сказати, священною.

У першу неділю жовтня в Україні відзначають свято працівників освіти - День вчителя. Це свято прямо стосується приблизно третини населення нашої країни — і як тих, хто навчається, так і тих, хто навчає.
Педагоги – великі люди, незабутні. Адже це єдина з професій, з якою пов'язано життя кожної людини. З самого дитинства до глибокої старості ми навчаємося, потім використовуємо свої знання в роботі, а на схилі віку – завдяки знанням, отриманим протягом життя, прагнемо переосмислити свої помилки і давати поради більш молодим або менш мудрим.

В Україні до професії вчителя завжди ставилися з повагою. 2002 року в Харкові відкрили пам'ятник Вчителеві. Не якійсь конкретній особі, а узагальненому образу Вчителя, який знайомий кожному з нас і який залишається в наший пам'яті на все життя.

Звичайно ж, пам'ятник не підніме престиж вчительської професії. Проте, він існує, і це приємно. Окрім цього, вже традиційно щороку в Україні нагороджують найкращих педагогів країни державними преміями. І цього року президент вручив державні нагороди вчителям - переможцям Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року – 2007".

"Освіта в Україні має стати пріоритетом держави", - зазначив він під час зустрічі з педагогами. Це стосується стратегії розвитку освіти, її фінансування і, безумовно, належної підтримки вчителя. Вчителі - це ті люди, які творять майбутнє цілих поколінь нашої нації", - наголосив президент.

Зрозуміло, що українська освіта потребує комплексної реформи. Ось тільки турбота про педагога потрібна не тільки в день вчителя у вигляді нагород і красивих слів. Педагогам потрібна гідна зарплата і комфортні умови роботи.

Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання і науково-педагогічних працівників. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більш як п'ять мільйонів школярів, викладають ази майбутньої спеціальності майже трьом мільйонам студентів країни.

І, напевно, у кожної людини в душі живе його улюблений педагог. Той, хто передав їй свої знання, хто повірив в її сили та здібності. Не знаю, може я і помиляюся щодо інших людей, але у мене є такий Вчитель, і не один. І не всі ці люди з числа тих, хто добре викладав якийсь курс шкільної або університетської програми. Більшість із них – ті, хто навчав використовувати знання в житті, уміти ставити цілі та вирішувати складні завдання. І саме таким вчителям я вдячна.

Згадаєте і ви сьогодні тих, хто допоміг вам зрозуміти життя. І не соромтеся бути вдячними тим, хто заслужив це своєю працею, любов'ю і відданістю своїй справі! Вони цього гідні!

До речі
Міжнародний День працівників освіти був заснований ЮНЕСКО 1994 року. В Україні його відзначають у першу неділю жовтня згідно з Указом президента від 11 вересня 1994 року.


Про проект | Карта сайта | Контактна iнформацiя | Як вступити в СДПУ(О) | Статьи

© Iнтернет-сайт "Соцiал-демократiя в Українi" 2001 - 2010 р.

Зворотній зв'язок: sdpuocom@bigmir.net Прес-центр СДПУ(О): sdpuocom@bigmir.net

При повному або частковому використаннi посилання на www.sdpuo.com обов'язкове.


»